Bikiny - historie dvoudílných plavek

Krásné, malé a sexy. Historie bikin začíná ...

Bikiny - historie dvoudílných plavek

Trendy bikiny z nové kolekce!

V prvé řadě je třeba si ujasnit, jak se vlastně slovo bikiny píše. V českém jazyce se používá výhradně slovo bikiny s ypsilon nakonci. Bikiny psáno s měkkým i, tedy Bikini, jsou anglickým výrazem. V psaném projevu tedy raději bikiny než bikini.

Ale dost lekcí lingvistiky. Bikiny jsou jednoslosvné označení pro dvoudílné dámské plavky. První díl, horní část, zakrývá prsa, spodní část bikin pak zakrývá oblast klína a zadečku (někdy zcela, někdy z části). Tvary a střihy bikin se v historii měnili velmi často a tak dnes není nezvyklé narazit na monokiny, tankiny, tanga či G-string.

Od atolu k pláži – Bikiny

První informace o vzniku dvoudílných kusů dámských oděvu se datují do roku 1400 př. n. l ve starém Řecku. Za opravdové otce bikin jsou však považování dva francouzi. Inženýr Louis Reárd a návrhář Jacques Heim. Právě Heim představil v roce 1946 v Cannes své plavky s názvem Atome a sloganem nejmenší plavky na světe. V témže roce však Louis Reárd představil ještě menší plavky na módní přehlídce v Paříži se sloganem bikiny – menší než nejmenší plavky na světě. Jednalo o model s nevyztuženými trojúhelníkovými díly podprsenky a string (šňůrkovými) kalhotkami se zadní částí připomínající styl tanga. Tyto plavky pojmenoval podle atolu Bikini, části Marschallových ostrovů v Tichém oceánu, na němž čtyři dny před přehlídkou proběhl americký jaderný pokus. Název měl symbolizovat „atomový výbuch“ ve světě dámské plážové módy a v přeneseném smyslu i množství použitého materiálu.

Velký boom bikin

Bikiny byly do konce 40. let v ústraní a svět módy je ignoroval, dokonce byly pláže, kde byly bikiny zakázány. Průlomem se však stav v roce 1957 film A bůh stvořil ženu, kde se v bikinách ukázala francouzská filmová hvězda Brigitte Bardotová.

Bikiny prošly vývojem a dá se říct, že se zmenšovaly. Trendy se tak stávají bikiny z různých materiálů, od metalických, až po bikiny háčkované. Také klasický střih spodní části plavek nahradili string (šňůrkové) plavky.

Typy bikin:

Texty jsou z části převzaty z http://cs.wikipedia.org/wiki/Bikiny

Bikiny 2009 – Kde je koupit?

Pokud chcete kvalitní bikiny za dobré ceny, mrkněte se na www.astratex.cz. Bikiny tam seženete už od 319 Kč (bikiny ve slevě).

Tipy na nákup:

 

Dámské plavky > Bikiny - historie dvoudílných plavek

Další dámské plavky

Výběr dámských plavek je aktuální pro rok 2021.

Terms of Use, Reklama, plavkydamske.cz

RSS